Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
>


01.02.2017 r. GBARt Star po remoncie..

2016 r. W tym roku nasza jednostka organizowała już szóstą edycje Świątecznej Paki Od Strażaka w której obdarowujemy prezentami dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach, Dom dziecka Światełko w Godynicach i Dom Pomocy Społecznej sióstr Urszulanek w Sieradzu. Dziękujemy za wsparcie wszystkim darczyńcom bez których nie było by tak dużej ilości prezentów dla dzieci.

28.01.2014 r. Defibrylator w OSP Złoczew! Automatyczny defibrylator zewnętrzny trafił do jednostki OSP w Złoczewie.
więcej...

03.01.2014 r. Planowany zakup wyciągarki został zrealizowany! Średni samochód pożarniczy GBARt został wyposażony w wyciągarkę DWT 18000 HD. Zakup możliwy był dzięki współpracy z Fundacją Banku Polskiego, która częściowo sfinansowała zakup. Wyciągarka może okazać się przydatna we wszystkich rodzajach zdarzeń.

16.12.2013 r. Świateczna paczka po raz trzeci!. Tak, jak w poprzednich latach również i w tym roku strażacy "Mikołaje" odwiedzili dzieci w...
więcej...

11.05.2013 r. I Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym Ziemi Sieradzkiej zostały rozstzygniete. Wsród startujących drużyn pojawiła się także drużyna OSP Złoczew w składzie:
- Jakub Mańka
- Rafał Jędrzejczak
- Piotr Kubiak
- Damian Kubiak
Przed startującymi do wykonania był szereg zadań z zakresu ratownictwa medycznego. Każde zadanie było oceniane przez sędziów przyznających punkty. Zadania były o tyle trudne, ponieważ nikt wcześniej nie wiedział czego można się spodziewać. Wśrod ośmiu drużyn strażaków ochotników, sędziowe pierwsze miejsce przyznali drużynie OSP Rzgów. OSP Złoczew uplasowała sie na czwartym miejscu.

05.05.2013 r. Dzień strażka. W niedzielę rano Msza Św. rozpoczęła obchody dnia strażaka. W kosciele Parafialnym w Stolcu, bo tam przyjechały jednostki OSP, ksiądż udzielił błogosławieństwa oraz złozył najlepsze życzenia. Po Mszy strażacy tradycyjnie udali się na poczęstumek, gdzie można było zjeść i porozmawiać.

13.03.2013 r. Konkurs wiedzy pożarniczej na etapie gminnym został rozstrzygnięty. Uczniowie ze szkoły podstawowej, gimnazjum oraz ponadgimnazjalnej zmagali się z pytaniami z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Zwycięzcy konkursu zakwalifikowali się do etapu powiatowego. Najlepsze wyniki uzyskali:
Szkola podstawowa:
I Marlena Świątek, II Julia Dybka, II Adrian Uliszewski
Gimnazjum:
I Przemysław Wyglądacz, II Adrian Paabiniak, III Maciej Cały
Ponadgimnazjalna
I Michał Kowalewski, II Bartosz Sobański
Złoczewscy strażacy życzą kolejnych sukcesów.
więcej...

"

04.03.2013 r. Samochód pożarniczy SD 30 trafił pod dach złoczewsiej remizy.
Drabina, bo tak potocznie nazywany pojazd, został pozyskany z KP PSP w Sieradzu. Stan techniczny pojazdu nie budzi zastrzeżeń i jest gotowy do pracy. Drabina jest piątym pojazdem w złoczewskiej remizie.

24.02.2013 r. Walne zebranie sprawozdawcze za 2012 rok miało na celu podsumowanie roku pod względem działalności statutowej oraz finansowej, przedstawienie planów działalności na rok 2013, a także wręczenie dyplomów i wyróżnień najaktywniejszym strażakom. Wśród gości znalazły się władze miasta, przedstawiciele KP PSP w Sieradzu, sponsorzy oraz inni mieszkańcy Złoczewa.

20.02.2013 r. Złoczewscy strażacy jak co roku uczestniczyli w drodze krzyżwej. Droga krzyżowa, będąca zakończeniem rekolekcji, przeszła ulicami: Kościelną, Kilińskiego, Burzenińską i Szkolną. Strażacy nieśli krzyż jako "straż pożarna" oraz pomagali nieść innym.

21.12.2012 r. Strażacy z ochotniczej straży pożarnej w Złoczewie, podobnie jak w tamtym roku, wcielili się w rolę Świętych Mikołajów. Strażacy odwiedzili Sieradzki Dom Pomocy Społecznej Sióstr Urszulanek oraz Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Gromadzicach. "Świąteczna paczka" została zakupiona z darowizn strażaków, firm "Danex" i GSSCH" oraz Pani Anity Szremskiej i Pana Jakuba Gryszkiewicza. Strażacy mają nadzieję, że w przyszłym roku świąteczna paczka rozweseli jeszcze większe grono dzieci.

04.12.2012 r. Ochotnicza straż pożarna w Złoczewie pozyskała dwa nowe urządzenia. Rozpieracz, wchodzący w skład zestawu hydraulicznego "Holmatro" oraz miernik wielogazowy, który jest narzędziem do pomiaru gazów wybuchowuch w ponieszczeniu. Posiadanie nowego sprzętu rozszerza możliwości działania podczas ratowania życia oraz mienia.

26.11.2012 r. Ochotnicza straż pożarna w Złoczewie jak każdego roku emituje kalendarze. Strażacy zachęcają do nabywania kalendarzy mających na celu wspieranie pożarnictwa ochotniczego w Złoczewie. Strażacy mają nadzieję, że ofiarność mieszkańców pozwoli zakupić sprzęt dający możliwość jeszcze szybciej i skuteczniej ratować życie i mienie. Za ofiary z góry dziękujemy!

Strażacy OSP Złoczew

06.06.2012 r. Z okazji dnia dziecka, Publiczne przedszkole w Złoczewie zaprosiło do siebie złoczewskie służby mundurowe. Złoczewscy strażacy, policja oraz służba leśna wywoływali swoją obecnością radość i zaciekawienie wśród przedszkolaków. Strażacy starali się pokazać na czym polega ich praca oraz jakiego sprzętu używają. Podczas wizyty przedszkolaki mogły także na zobaczyć na swoich kolegach i koleżankach zastosowanie i prawidłowe użytkowanie sprzętu medycznego Wizyta zakończyła się próbą przewrócenia przez przedszkolaków pachołków za pomocą strumienia wody. Strażacy rozdając pamiątkowe dyplomy dostali już zaproszenie na przyszły rok.

więcej...

06.05.2012 r. Ochotnicy ze Złoczewa po raz kolejny uczestniczyli we mszy św w intencji strażaków w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Stolcu. Złoczewscy strażacy wraz z innymi jednostkami z tamtej parafii wysłuchali eucharystii Ks. proboszcza Zbigniewa Stefańskiego. Zaraz po zakończeniu mszy i życzeniach księdza wszyscy strażacy udali się na poczęstunek. Strażacy zasiadając wspólnie przy jednym stole podtrzymywali tradycję obchodów dnia strażaka. Uroczystość umiliła orkiestra dęta ze Złoczewa oraz występ złoczewskich mażoretek.

więcej...

04.02.2012 r. W sobotę o godzinie 17:30 złoczewscy strażacy oraz zaproszeni goście zebrali się w Sali widowiskowej MOK aby podsumować ubiegły rok pod względem działalności straży. Do zaproszonych gości należeli przedstawiciele Komendy PSP w Sieradzu, Banku, Nadleśnictwa, Kółka Rolniczego, Lokalne władze oraz sponsorzy. Tematami poruszanymi na zebraniu były sprawozdania finansowe, zakupiony sprzęt, statystyki wyjazdowe, wyróżnienia najaktywniejszych osób i plany na przyszłość. Wydarzeniem na zebraniu, które nie powtórzyło się przez ponad sto lat w historii złoczewskiej straży było nadanie tytułu Honorowego Naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Złoczewie. Tytuł nadano dr. Szymonowi Sowie.Wyróżnieni zostali także przedstawicie Kółka Rolniczego w Złoczewie dzięki którym udało się zakupić nowy sprzęt. Zebranie umilił występ mażoretek oraz orkiestra dęta w Złoczewie pod batutą Mariusza Pałki. Zebranie zakończyło się kolacją dla wszystkich obecnych.

więcej z zebrania...
więcej z nadania tytułu Honorowego Naczelnika...

23.12.2011 r. Stworzona przez złoczewskich strażaków "Świąteczna paczka" trafiła w tym roku do dzieci w Sieradzkim Domu Pomocy Społecznej Sióstr Urszulanek. Oprócz znajdujących się w paczce artykułów spożywczych do dzieci trafiły także maskotki. Paczka została zorganizowana z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży kalendarzy oraz dzięki firmie:
"DANEX" oraz GSSCH w Złoczewie.
Ofiarodawcą dziękujemy i liczymy na pomoc w przyszłym roku.

więcej...

18.12.2011 r. Zorganizowane przez złoczewskich strażaków spotkanie opłatkowe zgromadziło przy wigilijnym stole wiele osób. Zasiedli przy nim, oprócz strażaków, przedstawiciele instytucji współpracujący ze strażą tj. banku, czy nadleśnictwa. Nie zabrakło również "emerytowanych" strażaków oraz członków młodzieżowej drużyny pożarniczej. Dzielenie się opłatkiem jest coroczną tradycją wśród strażaków.

więcej...

20.11.2011 r. Złoczewscy strażacy po raz kolejny postanowili wzbogacić swoje wyposażenie. Nowym sprzętem, zainstalowanym na pojeździe ratownictwa drogowego, jest pompa hydrauliczna PU 30. Zakup został zrealizowany przy pomocy "Kółka Rolniczego w Złoczewie" Nowa pompa zastąpi obecną, wysłużoną już pompę (TPU 15). Sprzęt poszerza, nieosiągalne do tej pory, możliwości pracy przy wydobywaniu osób uwięzionych i poszkodowanych w wypadkach. Umożliwia prace dwóch, współpracujących z pompą, urządzeń jednocześnie, a nie jak do tej pory tylko jednego. Powoduje to znaczne skrócenie czasu ewakuacji poszkodowanych z rozbitych pojazdów i przekazanie służbom medycznym.

14.10.2011 r. Złoczewscy strażacy na każdym od tej pory meczu piłki nożnej będą wyglądali inaczej. Zakupione, z udziałem sponsorów, stroje, wykorzystywane będą przy każdej imprezie sportowej z udziałem straży. Sponsorami ubrań są:
GS SCH Złoczew
Stacja diagnostyczna A.R.S Paluch
Złotex
Borówka
Anita Szremska
W zamian za ofiarowane pięniądze na koszulce widnieje logo sponsora. Złoczewscy strażacy dziękują i mają nadzieję na dalszą współpracę.

08.10.2011 r. Kolejne mecze Amatorskiej Ligi Piłki nożnej z udziałem drużyny OSP Złoczew zostały rozstrzygnięte. Złoczewscy strażacy ponieśli klęskę w przełożonym na sobotę meczu z KP Złoczew. Jednopunktowa przewaga policjantów zaważyła na zwycięstwie. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.
09.10.2011 r. Drużyna złoczewskich strażaków, pomimo zaciętej walki, nie zdołała pokonać drużyny z Unikowa. Wynik 2:0.
Drużyna OSP Złoczew ma nadzieję, ze kolejne mecze okażą się dla nich bardziej szczęśliwe.

24.09.2011 r. Powiatowe zawody sportowo pożarnicze odbyły się w miejcowości Warta. W zawodach brało udział piętnaście drużyn z całego powiatu sieradzkiego. Drużyna ze Złoczewa nie zakwalifikowała się do uczestnictwa w zawodach wojewódzkich.

18.09.2011 r. Kolejny mecz Amatorskiej Ligi Piłki nożnej nie okazał się szczęśliwy dla drużyny OSP Złoczew. Pomimo wszelkich starań nie udało się pokonać drużyny GOŁ-TRANS. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

11.09.2011 r. Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Złoczewie rozegrała w turniej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Gminy Złoczew swój pierwszy mecz. Początek kolejki rozgrywek okazał się szczęśliwy do złoczewskich strażaków, gdyż pokonali drużynę "Monter" 2:0. W tym dniu rozegrano jeszcze mecze:
KP Policja - Robertos 0:4
GOŁ-TRANS - Złotex 1:1
Cegielnia - KS Borki 3:1
Organizatorzy życzą sukcesów wszystkim i mają nadzieję, że rozgrywki przyniosą wiele miłych wrażeń.

więcej...

28.08.2011 r. Gminne zawody sportowo - pożarnicze gminy Złoczew zastały rozstrzygnięte. Rywalizację podjeło osiem drużyn "seniorów" i cztery drużyny młodzieżowe. Na szkolnym boisku, czyli tam gdzie odbywały się zawody, o najwyższe miejsce na podium walczyli strażacy z Broszek, Łeszczyna, Stanisławowa, Unikowa, Złoczewa, Stolca, Kamaszy i Grójca Wielkiego. W finałowej czołówce kolejne miejsca zajeli:
I miejsce: OSP Złoczew
II miejsce OSP Uników
III miejsce OSP Stanisławów.
Drużyny młodzieżowe składające się z osób do lat szesnastu, miały podczas zawodów do wykonania takie samo zadanie jak "seniorzy". Klasyfikacja przedstwia się następująco
I miejsce OSP Złoczew
II miejsce OSP Grójec Wielki
III miejsce OSP Uników
Sprzyjająca pogoda oraz liczna widownia umiliały rywalizację. Organizatorzy i zaproszeni goście życzyli wszystkim, a szczególnie zwycięzcą, jeszcze większych sukcesów.
więcej...

17.08.2011 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Złoczewie pozyskała kolejny zestaw ratownictwa drogowego "Holmatro". Zestaw hydraulicznych narzędzi, służący do wydobywania ludzi poszkodowanych w wypadkach drogowych, wzbogaci wyposażenie pojazdu GBA "STAR", który wraz z pojazdem ratownictwa drogowego udaje się na miajsce wypadku.

23.06.2011 r. Złoczewscy strażacy, jak każdego roku, uczestniczyli w obchodach Bożego Ciała. W procesji do czterech ołtarzy służyli jako asysta, prowadząc księdza oraz niosąc baldachim.

24.04.2011 r. Jak co roku złoczewscy strażacy uczestniczyli w rezurekcji oraz w procesji będącej jej częścią. Strażacy jako asysta, poczet sztandarowy oraz dwunasto godzinna warta przy grobie Jezusa, pomogli księdzu, oraz uczcili zmartwychwstałego Chrystusa.

więcej...

22(25).04.2011 r. W piątkowe popołudnie złoczewscy strażacy na prośbę sióstr zakonnych pomogli w transporcie obrazu Matki Boskiej, z przewożącego go samochodu, do klasztornej kaplicy. W poniedziałek natomiast strażacy przenieśli obraz z kaplicy do samochodu i eskortowali go przez część drogi, którą wieziono obraz do kolejnego miejsca.

więcej...

16.03.2011 r. Złoczewscy strażacy jak co roku uczestniczyli w drodze krzyżwej. Droga krzyżowa, będąca uzupełnieniem rekolekcji, przeszła ulicami miasta. Osoby niosące krzyż zmieniali się co stacja. Strażacy nieśli krzyż jako "straż pożarna", pomagali nieść innym oraz zabezpieczali ulice.

więcej...

23.02.2011 r. Pierwszy etap ogólnopolskiego konkusu wiedzy pożarniczej zastał rozstrzygnięty. Uczniowie ze złoczewskich szkół którzy przystąpili do konkursu musieli rozwiązać przygotowane testy, obejmujące wszystkie zagadnienia związane ze strażą pożarną. Zainteresowanie konkursem było duże, nie tylko wśród chłopców. Laureaci konkursu, czyli pięć osób z każdej grupy wiekowej, przechodzi do kolejnego, gminnego etapu. Nagrody rzeczowe otrzymały trzy osoby z najlepszymi wynikami. Złoczewscy strażacy życzą powodzenia w dalszych etapach konkursu.

22.02.2011 r. W związku z wypadkiem drogowym druhny, członkini orkiestry dętej w Złoczewie, koledzy i koleżanki z liceum do którego chodziła poszkodowana, postanowili oddać dla niej krew. Zorganizowana przez straż w Złoczewie akcja krwiodawstwa dla poszkodowanej cieszy się dużym zainteresowaniem. W czwartek po raz kolejny straż wyruszy do szpitala z honorowymi dawcami. Oddający dziś krew ludzie mają nadzieję, że staną się przykładem dla innych.

więcej...

20.02.2011 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze za 2010 rok. Zebranie rozpoczęto jak co roku Hymnem Państwowym, który zagrała strażacka orkiestra dęta. Na zebranie, oprócz strażaków, zaproszono osoby które współpracują ze strażą pożarną w Złoczewie. Na zebraniu przedstawiono sprawozdania za poprzedni rok, oraz wybrano nowy zarząd. Czas w przerwach zebrania zajmowała orkiestra dęta. Zebranie zakończyo się dyskusją na temat przyszłości straży.

więcej...

Kolejny kurs podstawowy strażaków OSP zakończył się sukcesem. Trwający tydzień czasu kurs obejmował zagadnienia związane z zadaniami i obowiązkami strażaków, zasadami używania sprzętu gaśniczego oraz trafną oceną zagrożenia. Wśród wszystkich egzaminowanych było dziesięciu druhów ze złoczewskiej straży. Zdali egzamin i stali się pełnoprawnymi strażakami. Egzamin w części teoretycznej jak i praktycznej sprawdził podstawowe wiadomości z zakresu działań gaśniczych i bezpieczeństwa strażaków. Zdany egzamin oraz orzeczenie lekarskie upoważnia do udziału w akcjach ratowniczych. Egzamin prowadzili strażacy z PSP w Sieradzu.

Do złoczewskiej remizy trafił kolejny wóz. Fiat Ducato. Nowy pojazd posiada charakter ratowniczo rozpoznawczy. Wyposażony w pompę szlamową, pompę plywającą, agregat prądotwórczy, ubrania ochronne oraz inny sprzęt pożarniczy, może być dysponowany między innymi do akcji powodziowych, gniazd os i szerszeni oraz tam gdzie potrzebna jest siła strażaków. Samochód przewidziany jest do transportu pięciu strażaków. Fiat jest czwartym pojazdem w złoczewskiej remizie. Razem z nowym pojazdem otwierają się nowe perspektywy rozwoju dla złoczewskiej straży.

Strażacy pomimo wiedzy jaką posiadają, cały czas się dokształcają. Oprócz doskonalenia działań gaśniczych, ćwiczą także techniki ratownicwa medycznego. Mając do dyspozycji torby medyczne, poznają ich zawarość oraz sprzęt w jaki jest wyposażona. Wiedza z tej dziedziny jest niezbędna, ponieważ straż często dojeżdza do zdarzenia jako pierwsza.

Akcja "Kalendarz" jak co roku zakończyła się sukcesem. Zainteresowanie było tak duże, że wszystkie kalendarze zostały rozdane. Pieniądze zebrane podczas akcji, przeznaczone będą na doposażenie jednostki. Straż pożarna serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom.

18.12.10 Akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy "Stop Powodzianom" nie omineła złoczewskiej straży.
W sobotni ranek trzech druhów wyruszyło do stolicy po odbiór ufundowanego przez WOŚP agregatu prądotwórczego. Sprzęt był przyznawany jednostkom, które brały udział w akcjach powodziowych. Straż Pożarna docenia gest Jerzego Owsiaka, ponieważ ufundowany przez niego sprzęt jest pomocny w działaniach straży.

28.06.10 Ochotnicza Straż Pożarna obchodzi swój jubileusz. 130 lat istnienia. Uroczystość rozpoczeła się Mszą św. w parku za złoczewkim pałacem. Zaraz po niej nastąpiło wręczenie odznaczeń dla zasłużonych członków. Na uroczystość przybyli goście z całego województwa, aby złożyć gratulacje oraz podziękowania za gotowość ratowania życia i mienia na przestrzteni całej działalności. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem w budynku straży. Złoczewska straż jest dumna z faktu, że jest najstarszą ochotniczą jednostką w województwie

szkolenia sieradz kursy Szkolenia BHP Sieradz Kurs elektryka Kurs cieplny Kurs konserwatora wózków widłowych Kurs hakowego Kurs na podnosnik koszowy Kurs na żuraw wynajem podnośników
Kurs na hds Kurs palacza CO przeciwpożarowy ewakuacja Kurs medyczny Kurs obsługi pialrski spalinowej Kurs gazowniczy Kurs na suwnice Kurs pilarza